четвер, травня 19, 2016

Відзначення Дня вишиванки: перегляд вистави "Різдвяна ніч" в Національному академічному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької

З метою естетичного виховання школярів та  відзначення Дня вишиванки 19 травня  2016 р. учні 5-10-х  класів спільно з класними керівниками  та адміністрацією нашої школи переглянули музичну комедію-виставу Михайла Старицького "Різдвяна ніч" (за Миколою Гоголем)   в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької. 

... Різдвяна ніч – і ми знову дорослі діти, з вірою у диво і гармонію. Оксана чекатиме черевички від цариці, а Вакула спіймає чорта за хвоста – аби лише прихилити до себе чорнобриву красуню, чорт вкраде місяця, а Чуб і компанія сидітимуть у мішках у звабливої Солохи…
 «Різдвяна ніч» належить до «легкого» жанру лише умовно. Під оболонкою феєрії різдвяних колядок, дівочого сміху й блиску зимових зірок, знаходимо тугу автора за славним минулим народу. Коли козак не чекає рік аудієнції у цариці, як великої ласки, а потім вдовольняється парою чобітків, а Оксана не «крутить» козаком Вакулою. Коли запорізька «Чайка» розсікає хвилі Дніпра, як грізний і красивий прояв свободи…
Сцена з «паломництвом» до хати Солохи у Святвечір поважних панів хутора – простір для роздумів про силу жіночої зваби. Відьмацтво у природі жінки, лише не кожна обирає життя за законами такої природи. Яскравий і приречений світ Солохи як альтернатива пуританській моралі? Чи розповідь у кумедній формі про принади гріха та небажання йому протистояти?
«Різдвяна ніч» – зігріваюча душу казка нашого загадкового класика. А також – хвилина для роздумів про те, ким ми є.


Немає коментарів:

Дописати коментар